Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Shape | Oval, Oval |
| Dial Window Material Type | Glass, glass |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Dial Diameter | 22mm, 22mm |
| Case Thickness | 9mm, 9mm |
| Band Length | 18cm, 18cm |
| Band Width | 14mm, 14mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL, Stainless Steel |
| Model Number | SKMEI 1400, SKMEI 1400 |
| Feature | Shock Resistant, Water Resistant, Shock Resistant, Water Resistant |
| Style | Fashion & Casual |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Hidden Clasp |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
Instock
There are no reviews yet.