Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 12 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 10.2mm |
| Band Width | 24.2mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | skmei 2198 |
| Dial Diameter | 34mm |
| Feature | Shock Resistant, LED display, Repeater, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Alarm, Week Display, Temperature Measurement |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 21.2cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Digital Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.