Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Case Thickness | 12.5mm, 12.5mm |
| Band Width | 24mm, 24mm |
| Band Material Type | PU, PU |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI sport outdoor digital men watch 2047, SKMEI sport outdoor digital men watch 2047 |
| Dial Diameter | 47.8mm, 47.8mm |
| Feature | Week Display, Water Resistant, Alarm, STOP WATCH, Back Light, Chronograph, Auto Date, LED display, STOP WATCH, Back Light, LED Display, Auto Date, Chronograph, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle, Buckle |
| Band Length | 26.5cm |
| Case Material | Polyester |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.