Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 14mm, 14mm |
| Band Width | 22mm, 22mm |
| Band Material Type | Plastic, PU |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI 1416/1426, SKMEI 1416/1426 |
| Dial Diameter | 46mm, 46mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Repeater, Chronograph, Complete Calendar, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle, Buckle |
| Band Length | 25cm, 25cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL, Stainless Steel |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | Fashion & Casual, Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Certification | CE, NONE |
| Feature 1 | Luminous |
| Feature 2 | week display |
| Feature 3 | alarm |
| Feature 4 | countdown |
| Feature 5 | calendar |
| Feature 6 | 24-hour indication |
Instock
There are no reviews yet.