Instock
| Weight | 0.26 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 6 cm |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Smart Device | YES |
| Model Number | BTF-SK6812-RGBW |
| LED Chip Model | SMD5050 |
| Average Life (hrs) | 50000 |
| Certification | CCC, ce, ROHS, UL |
| Power Source | DC |
| Origin | Mainland China |
| Strip type | SMD |
| Occasion | LIVING ROOM |
| Item Type | Strip |
| Brand Name | BTF-LIGHTING |
| Voltage | 5V |
| LEDs Number/M | 30/60/144 |
| Waterproof | Yes |
| Color Temp(K) | 6000-6500K, 4000-4500K, 2700-3000K |
| IC Number/M | 30/60/144 |
| Waterproof Grade | IP30, IP65, IP67 |
| Adhensive Tape | IP30, IP65 |
| Theoretical Power | 0.3W / LED |
| Pixels Controller | Arduino uno, Raspberry pi, Wifi, Bluetooth and APP pixels controller, etc |
| Recommend Pixels Controller | SP617E, SP630E, SP530E, WT-SPI |
| IC Type | SK6812 RGBW IC, 1 IC Drives 1 LED Chip |
| Addressable | Every LED Individually Addressable |
| Cuttable | Every LED is cuttable |
| Package Including | Only LED Lights ( No power and pixels controller ) |
| Attention 1 | Must work with Pixels Controller and 5v Power |
| Attention 2 | Every 0.5 meter with Solder Joints |
Instock
There are no reviews yet.