Instock
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 23 × 9 cm |
| Processor Main Frequency | Quad core 2.0 GHz, up to 2.6 GHz |
| Use | Commercial |
| Memory Capacity | 8GB |
| Hard Drive Capacity | 256GB |
| Model Number | Q790G4 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | Intel Celeron j6412 |
| Type | Mini Desktop, MINI PC |
| Graphics Card Type | Integrated Card |
| Brand Name | qotom |
| Origin | Mainland China |
| Memory | DDR4 SO-DIMM |
| Storage | mSATA SSD (By default) |
| 2.5" SATA | SATA cable inside |
| Wi-Fi | 1x M.2 for Wi-Fi (E key, Type: 2230) |
| Preload OS | Inactive Windows 10 Pro for test |
| Operating System | Windows, Linux, pfSense, CentOS, Sophos, OPNsense, VyOS, Untangle, ect |
| AES-NI | Support |
| Dimension | 178 x 111 x 52mm |
| Net weight | 0.76 kg |
| Shell Material | Aluminium alloy |
| Onboard LAN | 4x Realtek Gigabit LAN |
| Cooling Mode | Fanless Design |
| Application | Mini PC, Firewall, Router, VPN Appliance, Mini Server, etc. |
| Warranty | 12 months |
| Packaging | Color box |
| Packing list | Mini PC, Power adapter, Plug, VESA Bracket |
Instock
There are no reviews yet.