Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 5 cm |
| Plug Standard | None |
| Length | 15cm |
| Package | Yes |
| Model Number | HUB501 |
| Certification | CE, FCC |
| Funtion | Reader |
| Standard | USB 3.0 |
| Ports | 5 |
| Interface Type | USB 3.0 |
| Brand Name | QGeeM |
| Origin | Mainland China |
| Product Name | QGeeM 5-IN-1 USB 3.0 HUB Card Reader |
| Input Port | USB 3.0 Data Male Port |
| Output Port 1-3 | 3 x USB-A 3.0: 5Gbps Data Transfer, Backward-Compatible with USB2.0 |
| Output Port 4 | 1 x TF: Support Max 2TB Reading |
| Output Port 5 | 1 x SD: Support Max 2TB Reading |
| Working Current-Complete Machine | USB Splitter |
| Working Voltage | Hub USB PC Computer Accessories |
| Steady Power | Multi USB Adapter |
| Material | Fireproof Environment Shell USB Hub |
| Cross Weight | 51g/0.17m 64g/0.8m Lightweight USB Hub |
| Size | Slim Portable Hub USB |
| Color | Nobel Black USB Hub 3.0 for laptops |
| Feature | PC Computer Docking Station |
Instock
There are no reviews yet.