Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 13 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Plug Standard | None |
| Package | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Funtion | HDMI-compatible |
| Standard | USB 3.0 |
| Ports | 11 |
| Interface Type | USB Type-C |
| Brand Name | BASEUS |
| Origin | Mainland China |
| Item Name | Baseus Spacemate Series 11-in-1 (WIN) Docking Station Space |
| Matreial | Metal Aluminum Alloy |
| Video 1 | For HDMI 4K@60Hz (Max.) Hub |
| Video 2 | For DP 4K@60Hz (Max.) Docking Station |
| USB Hub | USB-A 3.1 Port 10 Gbps Transfer Speed |
| USB 3.2 Gen 2 Port | USB 3.1 Docking Station |
| Output 1 | USB-C 3.1, USB-A 3.1 |
| Output 2 | USB-A 2.0 480Mbps |
| USB-C(PD) | 100W Input |
| RJ45 | 1000 Mbps |
| 3.5mm Audio | Supports maximum 24bit 96kHz sampling frequency 2.0 |
| USB C to DisplayPort | Docking Station Triple Display |
| MST Triple Display | For Windows System |
| Dual Display | For MacOS System |
| Support | Dropshipping, wholesale, retails |
Instock
There are no reviews yet.