Instock
| Weight | 1.98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 30 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | 2847 brushless motor/390 carbon brush strong magnetic motor |
| Steering servo | Brushed: five-wire 17G steering servo / Brushless: three-wire 17G digi |
| Power | 70KM/H or 50KM/H |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15-18 minutes (continuous full speed running) |
| Tire Track | 188mm |
| Wheelbase | 185mm |
| Warning | Away fire |
| Remote Distance | 120m |
| Warranty | None |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 34.5*20.5*14.8 CM |
| Torque | As Show |
| Model Number | S344 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | suer, SZWDSE |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Certificate Number | As Show |
| CE | Certificate |
| Charging time | 3-3.5 hours |
| Brand No. | JJRC Q130 |
| Frequency | 2.4GHz |
Instock
There are no reviews yet.