Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.299 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | lithium battery |
| Model Number | FT03 |
| Type | Brushless fan, Cooling Only |
| Certification | CB, CE, EMC, RoHS |
| Installation | hold |
| Max. Power | >100W |
| Wind Type | Ultrastrong Wind |
| Water-shortage Power-off Protection | No |
| Reverse Rotating Function | No |
| Max. Timing Limit | No Timing |
| Air supply mode | Other |
| Voltage (V) | 7.4V |
| Power (W) | 50w |
| Timing Function | No Timing |
| Remote Control Function | No |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| size | 142 * 76 * 33mm |
| weight | 250g |
| Battery type | Lithium ion battery cells |
| Battery capacity | 2000Ah*2/5C |
| Charging time | 2Hrs |
| Rated power | 50W |
| Maximum speed | 110000RPM |
Instock
There are no reviews yet.