Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 25 × 12 cm |
| Anti-wind Ability | 3 |
| Drone Weight | 060 |
| Takeoff Weight | 0.60kg |
| Transit Time (Days) | 50m |
| Certificate Number | 567y892456 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| 3C | Certificate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Barcode number | 234568899 |
| Barcode | Yes |
| Certification | 3C |
| Model Number | Osprey Transport Aircraft |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA |
| Motor | Brush Motor |
| Plugs Type | USB |
| Warning | Playing Outside |
| Warranty | No |
| Charging Time | 25 minutes |
| Charging Voltage | 220V |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 38 * 21* 38 cm |
| Remote Distance | 50 m |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER, Carbon Fiber |
| Brand Name | L’da |
| Type | HELICOPTER |
| Features | other |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
Instock
There are no reviews yet.