Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Is Smart Device | no |
| Origin | Mainland China |
| Dimensions | 168mm |
| Model Number | Original TS101 Mini USB Electric Soldering Iron |
| Output Power | 65W(DC)/90W(PD) |
| Input Voltagle | DC 9-24V/PD3.0 9-28V |
| Output Temperature | 50-400 Celsius Degree |
| Brand Name | MINIWARE |
| Temperature Stability | +/-2% |
| Certification | FCC, CE |
| Power Input Jack | DC5.5*2.5, USB Type C |
| Soldering Iron Tip Size | 105X15.5mm(L*D) |
| Soldering Iron Handle Size | 98X16.5mm(L*D) |
Instock
There are no reviews yet.