Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, Daily Entertainment |
| Keyboards | Numeric Keypad |
| Battery Capacity(mAh) | 17100 |
| Network Communiction | Bluetooth-compatible, WLAN, WIFI |
| Touch Screen | YES |
| Expandable storage | YES |
| Hard Drive Interface | M.2 |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | 29 |
| Graphics Brand | AMD |
| Graphic Type | Integrated |
| Max Turbo Frequency | 4.4 |
| Base Frequency (GHz)4 | 1.1 |
| Number of Cores | 8 |
| Battery lifetime | up to 7 – 9 hour |
| Keyboard language | English |
| Keyboard backlit type | monochrome |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Screen surface | Glossy |
| CPU Brand/Model | AMD Ryzen 7 7840H |
| Weight (Battery Included) | <1.5Kg |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Video Memory Capacity | 16GB |
| Dimensions (WxHxD) | 127x310x23mm |
| Body Material | Metal |
| RAM | 32GB |
| Panel Type | IPS |
| Display resolution | 2560×1600 |
| Operating System | Windows 11 |
| Feature | bluetooth, Touchscreen, Stylus support |
| Average Battery Life(in hours) | 8-10hours |
| Thickness | ≥20mm |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 512GB |
| Port | 1×USB 3.2 Type C, 3.5 mm Mic Jack, 1*USB3.0 |
| Display Ratio | 16:10 |
| Optical Drive Type | None |
| Display Size | 8" |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | AMD Radeon RX 6800 |
| Type | 2 in 1 laptop |
| Brand Name | one GX |
| one gx Model | 2Pro |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| 10 point touch | support touch 4096 level stylus |
| Processor | AMD R7-8840U Processor |
| Memory storage | 32GB LPDDR5 |
| Display | Pixel density PPi: 358 |
| Expansion port | USB 4.0X1 TF solt**x1 |
| Peripheral | Professional Removable Handle |
| Battery | 17100mAh 3.85V 100W GAN PD charger |
| Power supply | 3.85V 100W GAN PD charger |
| Support | 8.4 inch IPS Screen |
| Keyboard features | Magnetic keyboard |
| Wifi/Bluetooth | WI-FI 6 technology/Bluetooth 5.2 |
| Weight | about 709 grams |
| System | Windows 11 home |
| Product name | OneXPlayer 2 Pro |
| Capacity | 32G RAM 1TB 2TB SSD |
| Original Factory | One-year warranty |
| Speaker | HAMAN Sound effect certification |
| Features | RGB Classic orange atmosphere lamp, With back invisible support, Removable handle, Wireless connection of handle base, Removable magnetic keyboard, Support for 4096 stylus pen |
| Joystick | Gaming joystick |
Instock
There are no reviews yet.