Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 16 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Shape | Rectangle |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Diameter | 19.5mm |
| Case Thickness | 8mm |
| Band Length | 19.6cm |
| Band Width | 15mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Model Number | 7015 |
| Feature | Shock Resistant, Water Resistant, swim |
| Style | Luxury |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Brand Name | OLEVS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.