Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 8 cm |
| Case Thickness | 6.55mm |
| Band Width | 11mm |
| Band Material Type | leather |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Coated Glass |
| Boxes & Cases Material | leather |
| Model Number | 5869 |
| Dial Diameter | 40mm |
| Feature | Shock Resistant, DIVER, Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 20cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | OLEVS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.