Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Arabic numeral markers |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Dial Diameter | 29mm |
| Case Thickness | 9.5mm |
| Band Length | 18cm |
| Band Width | 14mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Model Number | 5567 |
| Feature | Shock Resistant, Luminous, Auto Date, Water Resistant, Week Display |
| Style | Business |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Brand Name | OLEVS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.