Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Width | 25 to 29 mm |
| Band Material Type | RESIN |
| Movement origin | Mainland china |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | RESIN |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | 5627 |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Feature | Luminous, Auto Date, Complete Calendar, Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 21cm |
| Case Material | RESIN |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | OLEVS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.