Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Case Shape | Rectangle |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Diameter | 15mm |
| Case Thickness | 7.5mm |
| Band Length | 19cm |
| Band Width | 7mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Model Number | 5501 |
| Feature | Shock Resistant, Water Resistant |
| Style | Fashion & Casual |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Brand Name | OLEVS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.