Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.625 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 9 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 18 Min |
| Warning | Far Away From Water, Far Away From Fire |
| Remote Distance | 30M |
| Dimensions | 24.5*9.5*16cm |
| Model Number | JJRC-Q136-ZW |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y, 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Charging | USB Charging Cable |
| Featured | Stunt |
| Color | Blue, Green |
| Product Battery | 3.7V 500mah |
| Packing List | RC CarX1 Remote Control X1 USB Charging Cable X1 Body Battery x1 Manual x1 etc. |
| Charging Time | 3 Hours |
| Remote Aontrol Distance | 30M |
| Remote Control Time | 18 Min |
Instock
There are no reviews yet.