Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 4 cm |
| Certificate | YES |
| Item Weight | * |
| Side Stone | Zircon |
| Metal Stamp | 925, Sterling |
| Shapepattern | Round |
| Setting Type | Tension Setting |
| Style | Classic |
| Model Number | KM028 |
| Rings Type | Wedding Bands |
| Occasion | party, Party/anniversary/wedding/gift |
| CertificateType | Third Party Appraisal |
| Metals Type | silver |
| Main Stone | Moissanite |
| Gender | Women |
| Brand Name | OEVAS |
| Origin | Mainland China |
| Fine or Fashion | Fine |
| Item Type | Rings |
| Main stone size | 5mm/6.5mm/8mm/9mm |
| 0.5 carat round Moissanite ring | 1 carat round Moissanite ring |
| 2 carat round Moissanite ring | 3 carat round Moissanite ring |
| S925 Silver | 925 sterling silver |
| joyas de plata 925 | anillo |
| Wedding Ring | Engagement Ring |
| Free DHL shipping over $500 | Free engraving service |
| moissanite Diamond jewelry | women rings |
Instock
There are no reviews yet.