Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 6.5° |
| Eyepiece diameter | 22mm |
| Prism Description | BAK4 |
| Water Resistance Level | IPX4 |
| Objective Lens Diameter | 40mm |
| Lens Coating Description | FMC |
| Magnification | 10x, 10X |
| Focus Type | CENTRAL |
| Material | Plastic, Metal+Leather |
| Model Number | 35×40 |
| Type | Monocular, Pirate Retro Telescope |
| Brand Name | Fyzlcion |
| Origin | Mainland China |
| Color | Bronze |
| in. field of view | 270 ft at 1000 yds |
| Minimum focusing distance | 6.5ft |
| Focusing System | Sliding Focus |
| Objective lens | 40mm |
| Field of view angle | 6.5° |
| Exit pupil distance | 7mm |
| Coating method | All-optical coating |
| Prism System | Roof ridge system |
| Prism material | BAK4 |
| weight | 250g |
| for | Bird Watching Hunting Camping Hiking Travling Wildlife Secenery |
Instock
There are no reviews yet.