NewBeat NBT-AG-125C Manufacturer High Efficient Angle Grinder CNC Gear 1350W 125MM 8800R/MIN 5inch
Categories: , ,
Attributes
Hign-concerned ChemicalNone
Disc Bore Diameter14mm
UsageHome DIY
is_customizedYes
Weight2.9kg
Dimensionsone size
No-Load Speed8800R/MIN
Rated Input Power1350W
Power SourceElectricity, Electric
View all attributes
Vendor
Mota
Security & Privacy
Crypto payment
Instock
Seller
Additional information
Weight 2.9 kg
Dimensions 51 × 33 × 23 cm
Hign-concerned Chemical
None
Disc Bore Diameter
14mm
Usage
Home DIY
is_customized
Yes
Weight
2.9kg
Dimensions
one size
No-Load Speed
8800R/MIN
Rated Input Power
1350W
Power Source
Electricity, Electric
Certification
none
Disc(Wheel) Type
Cutting Disc
Model Number
NBT-AG-125C, NBT-AG-125C/150C
Origin
Mainland China
Frequency
50-60HZ
Brand Name
PINTUDY, NewBeat
Disc Diameter
125mm, 125/150mm
Variable Speed
No
Motor type
Brushless
Rated Voltage
110-220V
Type
Angle Grinder
Grade
DIY, Industrial
Warranty
6 months
Max Motor Speed
8500RPM
Switch Type
Paddle, Slide, Trigger
Voltage
220V-240V, 110v
Grinder Type
Cordless Angle Grinders
For Use On
General Purpose Grinding, Making Cut-Offs
Customized support
OEM, ODM, OBM
Product name
Angle Grinder Machine
Feature
Powerful
Model
NewBeat
Packing
color box+carbon box
lock pin
two lock pins
gear
CNC gear
switch
lock on the biggest speed
Reviews
Leave a review about this product.
There are no reviews yet.
NewBeat NBT-AG-125C Manufacturer High Efficient Angle Grinder CNC Gear 1350W 125MM 8800R/MIN 5inch 1