Mini Cordless Angles Grinder,20V 550W Brushless Grinding Machine,for Cutting Polishing and Sharpening 76mm 20000RPM
Categories: , ,
Attributes
Hign-concerned ChemicalNone
Power SourceOther
Certificationnone
OriginMainland China
Brand NameANENG
TypeAngle Grinder
Material:ABS, :ABS
Voltage:20V, :20V
Power:550W, :550W
View all attributes
Vendor
Mota
Security & Privacy
Crypto payment
Instock
Seller
Additional information
Weight 1.339 kg
Dimensions 30 × 20 × 10 cm
Hign-concerned Chemical
None
Power Source
Other
Certification
none
Origin
Mainland China
Brand Name
ANENG
Type
Angle Grinder
Material
:ABS, :ABS
Voltage
:20V, :20V
Power
:550W, :550W
Speed
:20000RPM, :20000RPM
Disc Diameter
:76mm/3inch, :76mm/3inch
Cut Depth
:20mm, :20mm
Length
:Approx.255mm/10.04inch, :Approx.255mm/10.04inch
Reviews
Leave a review about this product.
There are no reviews yet.
Mini Cordless Angles Grinder,20V 550W Brushless Grinding Machine,for Cutting Polishing and Sharpening 76mm 20000RPM 1