Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 25 × 20 cm |
| Disc Bore Diameter | 14mm |
| Usage | Commercial Manufacture |
| is_customized | Yes |
| Weight | 1.65kg |
| Dimensions | 100/125mm |
| No-Load Speed | 11000rpm |
| Power Source | Electricity |
| Certification | CE, RoHS |
| Disc(Wheel) Type | Grinding Disc |
| Model Number | J7-125A/B |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50/60Hz |
| Brand Name | RDDSPON |
| Disc Diameter | 100/125mm |
| Variable Speed | Yes |
| Motor type | Brushless |
| Rated Voltage | 18/21V |
| Type | Angle Grinder |
| Speeds | 4 speeds |
Instock
There are no reviews yet.