Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | Dance Shoe BD 424 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | EVA |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Brand Name | BDSALSA |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| gender | MEN |
| department name | Adult |
| athletic shoe type | Latin Dance Shoes Woman |
| Use the crowd | Sneakers |
| closure type | Slip-UP |
| dance shoe type | Ballroom/latin Shoes |
| decorations | NONE |
| heel type | Square type |
| outsole material | Soft Sole |
| upper material | Genuine Leather |
Instock
There are no reviews yet.