Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 10 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | 823815 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits smaller than usual. Please check this store's sizing info |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | COTTON |
| Upper Material | Stretch Fabric |
| Heel Type | Flat |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Soft Ballet Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | elastic band |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Department Name | ADULT |
| Brand Name | daydance |
| Origin | Mainland China |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| CN | Guangdong |
| Color | Beige, Tan |
| Name | Professional Ballet Shoes |
| Size | China Size 34-42 |
| Material | Stretch Fabric, Suede Sole, Cotton Lining |
| Feature | Soft, Breathable, |
| Group | Girls, Kids, Women, Ladies, Ballerina |
| Design | Three Soft Split Sole, Stretch Mesh Sole |
| Usage | Ballet Dance Shoes |
| Service | Provide OEM/ODM Service |
| Dropshipping | Accepted |
Instock
There are no reviews yet.