Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 7 × 4 cm |
| Case Thickness | 13.6mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | 1057 |
| Dial Diameter | 41mm |
| Feature | Rattrapante, Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 31cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | SPORT |
| Brand Name | SANDA |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.