Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | water proof, Week Display, DIVER, Shock Resistant, Complete Calendar, Shock Resistant, Luminous, Complete Calendar, Diver, Water Resistant, swim, Week Display |
| Display Type | Numberless |
| Case Shape | Round, Round |
| Case Thickness | 13.5mm, 13.5mm |
| Band Width | 20 to 24 mm, 21mm |
| Band Material Type | tungsten steel, Tungsten Steel |
| Boxes & Cases Material | leather, Leather |
| Model Number | 3249, 3249 |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal, Sapphire Crystal |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm, 42mm |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 21cm |
| Case Material | tungsten steel |
| Style | Luxury |
| Movement | Automatic Self-Wind, Mechanical Hand Wind |
| Brand Name | OUPINKE |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.