Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11 × 13 cm |
| Size (WxHxD) | 12*12*15cm |
| Weight | 350g |
| Power Source | AA battery |
| Light Source | Natural light |
| Package | Yes |
| Display | Yes |
| TTL | Yes |
| Compatible Camera Brand | Canon/佳能 |
| Brand Name | MEKE |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Model Number | MK-14EXT-C |
| Color temperature | 5500K |
| Gudie NO | 14 |
| Flash times | 100-800 times(under AA alkaline battery) |
| Recycle time | about three seconds(under AA alkaline battery) |
| Flash duration | 1/200-1/20000seconds |
| Light induction distance | Indoor 15 meters, 10 meters outside |
| Place of Origin | Shenzhen China(Mainland) |
Instock
There are no reviews yet.