Instock
| Weight | 1.62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 19 × 20 cm |
| Certification | CE |
| Power Source | Electric |
| Model Number | ft009 |
| Flight Time | 4-8 mins |
| Remote Distance | 100-150m |
| Warranty | no |
| Dimensions | 46*13*12cm / 18*5*4.7 inch |
| Max Speed | 30-35km/h |
| Charging Time | 3-6h |
| Frequency | 2.4G |
| Charging Voltage | 110V-240V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | SOWOFA |
| Recommend Age | 12+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| rc fast boat | ft009 |
| fast rc boat | fast rc boat |
| remote control boat | remote control boat |
| radio controlled boat | radio controlled boat |
| rc watercraft | rc watercraft |
| brushless rc boat | brushless rc boat |
| rc brushless boat | rc brushless boat |
| rc boat big | rc boat big |
| large rc boat | large rc boat |
| 2.4G rc boat | 2.4G rc boat |
| boat under motor | boat under motor |
| PVC boat under motor | PVC boat under motor |
| boat for boys | boat for boys |
| boat model | boat model |
| rc speed boat | rc speed boat |
| rc sailing boat | rc sailing boat |
| rc ship | rc ship |
| remote control sailing boat | remote control sailing boat |
| HJ806 boat | HJ806 boat |
| h101 boat | h101 boat |
| blue boat | blue boat |
| fast boat | fast boat |
| 25km 30km 40km 50km boat | 25km 30km 40km 50km boat |
| Volantex | Volantex |
| V792-4 | V792-4 |
| 70cm 80cm 90cm 85cm | 70cm |
| RC Boat | RC Boat |
Instock
There are no reviews yet.