Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 15 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of Pieces | One Unit |
| Volume | 12ml |
| Ingredient | Gel Glue |
| Quantity | 1PC |
| Model Number | K101 |
| Type | Gel Polish |
| NET WT | 12ml |
| Brand Name | Maychao |
| Origin | Mainland China |
| Nail polish/nail product single product | tempered sealant |
| Nail product classification | Color nail polish |
| Color classification | primer+base coat+Ice crystal Top Coat+Glossy Top Coat +Reinforcement gel+Matte Top Coat+No Wipe Top Coat +Transparent blooming glue+Leveling Gel +Adhesive |
| Shelf life | 3 years |
| Suitable for skin type | any skin type |
| Cosmetic characteristics | Color, durability, gloss, easy to dry, use effect, comfort, no residue, absorbency |
| Specification type | normal specification |
| Whether it is a special purpose cosmetics | NO |
| Type1 | Nail glue for false nails tips |
| Type2 | Nail decoration glue |
| Type3 | Adhesive Glue for Artificial False Nail |
| Type4 | Nail Glue |
| Type5 | nail gel glue |
| Type6 | Sticky Nails Rhinestone Glue |
| Type7 | Nail Art Accessories |
| Type8 | False Nail Tips Gel Polish |
| Type9 | Extension False Nails Glue |
| Type10 | Fast Drying Glue For Nails |
| Type11 | Not Ordinary Nail Polish Need Cure With UV/LED Lamp |
Instock
There are no reviews yet.