Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.195 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | ANALOG-DIGITAL |
| Case Thickness | 17mm |
| Band Width | 30mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | FB0056 |
| Dial Diameter | 46mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Chronograph, Complete Calendar, DIVER, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 28cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | foxbox |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.