Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 12 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 10.8mm, 10.8mm |
| Band Width | 22mm, 22mm |
| Band Material Type | Silicone, Rubber |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | 2082, SKMEI 2082 |
| Dial Diameter | 44.5mm, 45mm |
| Feature | Shock Resistant, LED display, Repeater, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle, Buckle |
| Band Length | 25cm, 22cm |
| Case Material | Plastic, Plastic |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | Fashion & Casual, SPORT |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Certification | CE, NONE |
Instock
There are no reviews yet.