Instock
| Weight | 0.181 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 3 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| SIM Card Slot | NO |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 4.0 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Women's Health Monitoring, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Da Fit |
| Screen Material | AMOLED |
| Model | 0223 |
| APP Download Available | No |
| Battery Detachable | No |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 128MB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, French, german |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, REMOTE CONTROL, Push Message, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Alarm Clock, Small Second, World Time, Permanent Calendar, Interactive Music, Noctilucent, Countdown |
| Brand Name | LIGE |
| Battery Life | 7 |
| Display Size | 1.28 inches |
| RAM | 128MB |
| Battery Capacity(mAh) | 180-220mAh |
| Resolution | 240*240 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE |
| WIFI | No |
| sport smartwatch | smart watch ladies |
| watches for women | smart watches for men |
| watches for men | Men smartwatch |
| Men smart watch | Women smartwatch |
| Women smart watch | Smart Watch |
| Smartwatch | smart watches |
| watches | watch |
Instock
There are no reviews yet.