Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.175 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 9 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | TOUCH SCREEN |
| Case Thickness | 14mm |
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | BW0657 |
| Dial Diameter | 46mm |
| Feature | Luminous, Steps Tracker, Calorie Counter, Sleep monitoring, Back Light, Phone calls, Shock Resistant, LED display, Repeater, Chronograph, Complete Calendar, None, Alarm, Week Display, Temperature Measurement |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | LIGE |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.