Instock
| Weight | 0.21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 7 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 12Day |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Wi-fi | No |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | FitCloudPro |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | New Outdoor Smart Watch BWK69 |
| Band Detachable | Yes |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Resolution | 466*466 |
| Display Size | 1.75 inch |
| Style | Outdoor |
| Application Age Group | MEN |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | STEEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | >450mAh |
| Rear Camera | None |
| RAM | 256mb |
| ROM | 256mb |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, FRENCH, german, japanese, UKRAINIAN, Arabic |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Power Reserve, week, Speed Measurement, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Countdown |
| Brand Name | LIGE |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| watch for men | relogio masculino |
| watch | smart watch men |
| reloj hombre | relogio inteligente smart watch |
| reloj inteligente hombre | watch for women |
| montre homme | reloj inteligente mujer |
| waterproof watches | sports watches |
| Smart Watch | Smart Watch Men |
| New Smart Watch | reloj inteligente |
| zegarek damski | 100% Original Smart Watch |
| HD Smart Watch Men Women | smarthwhatch |
| watches luxury men | Multifunctional Smart watch |
| smart watch 2025 | smart watches |
| smart watch 2025 men | smart watch 2025 women |
| Smart Watch Women | relogios smartwatch |
| relojes smart watch | watches |
Instock
There are no reviews yet.