Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 9 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Women's Health Monitoring, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | AMOLED |
| Model | Ultra Thin Smartwatch |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Band Material | Alloy |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, japanese, UKRAINIAN, Dutch, Arabic, Indonesian |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, World Time, Calorie Counter, Multiple Time Zone, Power Reserve, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music |
| Brand Name | LIGE |
| LIGE Model | Ultra |
| Battery Life | 5 Days |
| Display Size | 1.43-Inch |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | 180-220mAh |
| Resolution | 466*466 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE |
| Compatible | For Android 4.4+ & iOS 9.0+ |
| Function 1 | wireless call (make & answer & reject) |
| Function 2 | message reminder |
| Function 3 | multiple sports modes |
| Function 4 | massive dials |
| Function 5 | sedentary reminder |
| Function 6 | music playback |
| Function 7 | remote control camera |
| Function 8 | weather forecast |
| Function 9 | raise your wrist to turn on the screen |
| new smart watch | smartwatch 2025 |
| 2025 smart watch | man smart watch, smart watch man |
| smart watch women | smartwatch for men |
| men's smart watches | women smartwatches |
| watches for men | smart watch band |
| smart watch men | woman smart band gift |
| smart watch 2025 men | call smart watch |
| women's wristwatch | smart watches for men |
| smart watches for women | women smart watches |
| smart watch free shipping | smart wrist watch |
| smartwatch man | fashion smartwatch |
| smart watch for Android | smart watches for IOS |
| watch for Xiaomi Huawei | smart watch for men |
| smart watches waterproof | smart watch ladies |
| smart wristband | watches for man |
| smartchwatch damski | smartwatch mujer |
| smart watch femme | smart watch masculinos |
| smart watch vrouwen | smartwatch feminino 2025 |
| smart watch homme | reloj hombre |
| reloj inteligente | relogio masculino |
| relojes smart watch | smartwatch hombre |
| relojes inteligentes | reloj inteligente smartwatch |
| montre connecté homme | montre connectée |
| smartwatch masculino | orologio da uomo |
| relojes para hombres | montre homme |
Instock
There are no reviews yet.