Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 35 × 45 cm |
| Technics | waterproof |
| Interior | Interior Compartment |
| Handle/Strap Type | soft handle |
| Style | Business |
| Exterior | Solid Bag |
| Model Number | T-B3599 |
| Carrying System | Physiological Curve Back |
| Rain Cover | No |
| Capacity | 20-35 Litre, 20-35 Litre |
| Lining Material | POLYESTER |
| Closure Type | zipper |
| Backpacks Type | Internal Frame |
| Pattern Type | Solid |
| Decoration | None |
| Main Material | Nylon |
| Brand Name | tigernu |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | Backpacks |
| Backpack size | L30cm*W16cm*H44cm |
| Laptop compartment size | L26cm*H38cm |
| material | waterproof nylon material |
| gender | Women or men |
| shockproof and Anti-theft zipper | yes |
| Backpack Usage | Daily Backpack, Travel Bakpack, School backpack |
| Colors | Black, Coffee, Silver Grey, Dark Gray, Red |
| Note | Tigernu promise a lifetime guaranteed after-sales service for non-artificial quality problems caused by zippers. |
Instock
There are no reviews yet.