Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 35 × 21 cm |
| Interior | Interior Compartment, Computer Interlayer, Cell Phone Pocket |
| Handle/Strap Type | soft handle |
| Style | fashion, Business leisure fashion men backpack |
| Exterior | Solid Bag |
| Model Number | T-B3585 |
| Carrying System | CR |
| Rain Cover | No |
| Capacity | 20-35 Litre |
| Lining Material | POLYESTER |
| Closure Type | zipper |
| Backpacks Type | Softback |
| Pattern Type | Solid |
| Gender | MEN |
| Decoration | None |
| Main Material | Nylon |
| Brand Name | tigernu |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | Backpacks |
| Volume | 22L |
| Backpack size | 45cm*31cm*19cm/17.7"*12.2"*7.5" |
| Laptop compartment size | 28cm*36cm |
| Anti theft design | anti theft zipper and hidden back pocket |
| Material | Splash proof Scratch proof nylon |
| USB re charging | yes |
| Note | Tigernu promise a lifetime guaranteed after-sales service for non-artificial quality problems caused by zippers. |
Instock
There are no reviews yet.