Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 45 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard, Numeric Keypad |
| Battery Capacity(mAh) | 84Wh |
| Touch Screen | No |
| Expandable storage | No |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | 65W |
| Graphics Brand | NVIDIA |
| Graphic Type | Dedicated |
| Max Turbo Frequency | 5.1 GHz |
| Base Frequency (GHz)4 | 3.8 GHz |
| Number of Cores | 22 |
| Keyboard language | English |
| Keyboard backlit type | monochrome |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| CPU Brand/Model | intel core i9-14900HX |
| Weight (Battery Included) | 1.8Kg-2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | 165Hz |
| Video Memory Capacity | 16GB |
| Dimensions (WxHxD) | / |
| RAM | 32GB |
| Display resolution | 3200*1800 |
| Operating System | Windows 11 |
| Average Battery Life(in hours) | 84Wh |
| Thickness | 15mm- 18mm |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | Thunderbolt 4, 1xUSB 3.1 Gen2, 1×USB 3.2 Type C, 3.5 mm Mic Jack, HDMI-compatible |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 16Inches 400mm |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Type | Slim Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
| CPU model | Ultra 9 185H |
Instock
There are no reviews yet.