Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 38 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard, Numeric Keypad |
| Battery Capacity(mAh) | 80Whr |
| Touch Screen | No |
| Expandable storage | YES |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | 55 W |
| Graphics Brand | NVIDIA |
| Graphic Type | Dedicated |
| Max Turbo Frequency | 5.8 GHz |
| Base Frequency (GHz)4 | 2.2 GHz |
| Number of Cores | 8 |
| Keyboard language | English |
| Keyboard backlit type | Multicolor (RGB) |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| CPU Brand/Model | intel core i9-14900HX |
| Weight (Battery Included) | 1.8Kg-2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | 240Hz |
| Video Memory Capacity | 16GB |
| Dimensions (WxHxD) | / |
| RAM | 32GB |
| Display resolution | 2560×1600 |
| Operating System | Windows 11 |
| Thickness | 18mm-20mm |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | 2×USB 3.1 Gen1, 1×USB 3.2 Gen2, 3.5 mm Mic Jack, HDMI-compatible |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 16Inches 400mm |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | 40 |
| Type | Gaming Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Lenovo Model | Legion Y9000P IRX9 |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.