Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 30 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Gaming, DESIGN, Business Use, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard, Numeric Keypad |
| Battery Capacity(mAh) | 80Wh |
| Touch Screen | No |
| Expandable storage | YES |
| Hard Drive Interface | M.2 |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | 140W |
| Graphics Brand | NVIDIA |
| Graphic Type | Dedicated |
| Max Turbo Frequency | 5.4GHz |
| Base Frequency (GHz)4 | 2.5GHz |
| Number of Cores | 8 |
| Battery lifetime | up to 10 – 12 hour |
| Keyboard language | English |
| Keyboard backlit type | monochrome |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| CPU Brand/Model | AMD Ryzen 9 7945HX |
| Weight (Battery Included) | ≥2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | 240Hz |
| Video Memory Capacity | 6GB |
| Dimensions (WxHxD) | 363.4mm*26.8mm*260.35mm |
| RAM | 16GB |
| Panel Type | IPS |
| Display resolution | 2560×1600 |
| Operating System | Windows 11 |
| Feature | Numpad block, bluetooth, Backlit Keyboard |
| Average Battery Life(in hours) | 6-12h |
| Thickness | ≥20mm |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | 1*USB3.1 Type-C, Card Reader, 3.5 mm Audio Jack, HDMI-compatible, 1×USB 3.2 Gen2 |
| Display Ratio | 16:10 |
| Optical Drive Type | None |
| Display Size | 10" |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | GeForce RTX 4060 |
| Type | Gaming Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Lenovo Model | Legion R9000P 2023 |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.