Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Gaming |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard |
| Network Communiction | Bluetooth-compatible, WLAN |
| Touch Screen | No |
| Expandable storage | YES |
| Hard Drive Interface | PCI-E |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | other |
| Graphics Brand | NVIDIA |
| Graphic Type | Integrated |
| Max Turbo Frequency | 4.9GHz |
| Base Frequency (GHz)4 | other |
| Number of Cores | 8 |
| Keyboard language | English |
| Keyboard backlit type | monochrome |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Screen surface | MATT |
| CPU Brand/Model | AMD Ryzen 7 7735H |
| Weight (Battery Included) | ≥2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | 144Hz |
| Video Memory Capacity | Main memory allocated memory |
| Dimensions (WxHxD) | 358.8*24.1*262.35mm |
| RAM | 16GB |
| Display resolution | 1920×1080 |
| Operating System | Windows 11 |
| Feature | Backlit Keyboard |
| Thickness | ≥20mm |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 512GB |
| Port | 3.5 mm Combo Audio Jack, HDMI-compatible |
| Display Ratio | 16:9 |
| Optical Drive Type | None |
| Display Size | 15.6" |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | GeForce RTX 4060 |
| Type | Gaming Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| The correct processor model | AMD R7 8745H |
Instock
There are no reviews yet.