Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 50 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard, Numeric Keypad |
| Battery Capacity(mAh) | 60 |
| Memory Type | DDR5 |
| Graphics Brand | AMD |
| Graphic Type | Dedicated |
| Max Turbo Frequency | Other |
| Base Frequency (GHz)4 | Other |
| Number of Cores | 8 |
| Keyboard language | English (UK) |
| Weight (Battery Included) | ≥2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | 144Hz |
| Video Memory Capacity | 8GB |
| Dimensions (WxHxD) | Ordinary thin (20mm-25mm) |
| Operating System | Windows 11 |
| Port | 3.5 mm Audio Jack, HDMI-compatible |
| Display Ratio | 16:9 |
| Display Size | 15.6" |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Type | Gaming Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.