Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 38 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD |
| Expandable storage | YES |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | others |
| Graphics Brand | AMD |
| Graphic Type | Integrated |
| Max Turbo Frequency | others |
| Base Frequency (GHz)4 | others |
| Number of Cores | 14, 16, 8 |
| Keyboard language | English |
| CPU Brand/Model | AMD Ryzen 7 7840HS |
| Weight (Battery Included) | 1.8Kg-2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | other |
| Video Memory Capacity | Main memory allocated memory |
| Dimensions (WxHxD) | others |
| RAM | 16GB |
| Panel Type | IPS |
| Operating System | Windows 11 |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 512GB |
| Port | 3.5 mm Audio Jack |
| Display Ratio | 16:10 |
| Optical Drive Type | None |
| Display Size | 15.6" |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | aMD Radeon Graphics |
| Type | Slim Laptop |
| Brand Name | XIAOMI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| About Windows | Laptop Support Global Version, default English. |
| Display Size (2024 model Pro 16) | 16" |
| Redmi Book Pro 16 2024 | Intel Core Ultra 5 125H/ Ultra 7 155H |
| Redmibook Pro 15 2023 | 780M/760M(sold out), (sold out) |
Instock
There are no reviews yet.