Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 30 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard |
| Battery Capacity(mAh) | 84Wh |
| Network Communiction | Bluetooth-compatible, WIFI |
| Expandable storage | No |
| Hard Drive Interface | M.2 |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | – |
| Graphics Brand | AMD |
| Graphic Type | Dedicated |
| Max Turbo Frequency | 5.1GHz |
| Base Frequency (GHz)4 | 3.8GHz |
| Number of Cores | 8 |
| Keyboard language | English |
| Keyboard backlit type | monochrome |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| CPU Brand/Model | AMD Ryzen™7 8845HS |
| Weight (Battery Included) | <1.5Kg |
| Screen Refresh Rate | 120Hz |
| Video Memory Capacity | Main memory allocated memory |
| Dimensions (WxHxD) | 312*221*15.99mm |
| RAM | 16GB |
| Panel Type | OLED |
| Display resolution | 2880*1800 |
| Operating System | Windows 11 |
| Feature | bluetooth, Backlit Keyboard |
| Average Battery Life(in hours) | 10h |
| Thickness | 15mm- 18mm |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | 2×USB 3.1 Gen1, Card Reader, 3.5 mm Combo Audio Jack, 2*USB3.1 Type-C, HDMI-compatible |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 14Inches 350mm |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | AMD Radeon 680M |
| Type | Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Lenovo Model | Xiaoxin Pro14 2024 |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.