Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 35 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Daily Entertainment |
| Keyboards | Backlit Keyboard |
| Battery Capacity(mAh) | 75Wh |
| Expandable storage | YES |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | other |
| Graphics Brand | AMD |
| Graphic Type | Integrated |
| Max Turbo Frequency | 5.1Ghz |
| Base Frequency (GHz)4 | other |
| Number of Cores | 8 |
| Keyboard language | English |
| CPU Brand/Model | AMD Ryzen 7 7840HS |
| Weight (Battery Included) | 1.5Kg-1.8Kg |
| Screen Refresh Rate | 120Hz |
| Video Memory Capacity | Main memory allocated memory |
| Dimensions (WxHxD) | Thin about 15.99mm |
| Body Material | Metal |
| RAM | 32GB |
| Panel Type | IPS |
| Display resolution | 2880*1800 |
| Operating System | Windows 11 |
| Feature | bluetooth, Camera |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | 1×USB 3.2 Gen2, 3.5 mm Audio Jack, HDMI-compatible |
| Display Ratio | 16:10 |
| Optical Drive Type | None |
| Display Size | 14Inches 350mm |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | ARM Processor Integrated Graphics |
| Type | Slim Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.