Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 16 × 18 cm |
| Usage | Commercial Manufacture |
| Wattage | 300-499W |
| Weight | 2.1kg, 1.42KG |
| Certification | none |
| No-Load Speed | 4100rpm |
| Frequency | 50-60HZ |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | PS-Y-151-50 |
| Wheel Diameter | 6inch |
| Brand Name | HYVST |
| Rated Input Power | 350w |
| Power Source | AC, Electric |
| Rated Voltage | 220V |
| Type | Other, Yellow Style |
| Model Numbe | KS-02-150-25/50 |
| Voltage Frequency | 220V, 50HZ |
| Motor Power | 350W |
| Speed | 4000-10000 rpm/min |
| Rated Eccentricity | 5mm/2.5mm |
| Size of backing pad | 150mm(6inch) |
| Application | Car, Wood, Drywall |
| Motor | Brushless |
| Plug | EU Plug |
| Additional Features | Automatic brake |
| Wire Length | 5m |
| Color | Yellow |
Instock
There are no reviews yet.