Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.42 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 15 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | vibrating |
| Function | Electric length adjustment, wet haircut, dry haircut, floating head, Automatic power selection based on bristle density, Automatic cleaning, Washing knives under water, fast charging, Charging indication, Battery operation |
| Length adjustment method | Change of nozzles |
| Minimum haircut length | less than 5 mm |
| Target Audience | adults |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Voltage | Mainland(220V) |
| Power Type | Rechargeable/Electric Both Work |
| Brand Name | HIENA |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Usage time | 2.5 hours |
| Charging time | 3 hours |
Instock
There are no reviews yet.