Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Graphic Tablets, Digital Tablets |
| Pressure Levels | 8192 |
| Resolution Ratio | 5080lpi |
| Package | Yes |
| Interface Type | USB |
| Brand Name | HUION |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, KC, weee |
| Inspiroy Frego S Working Area | 160x100mm(6.3 x 3.9inch) |
| Interface | USB-C |
| Digital Pen | PW550S |
| Pen Technology | Pentech 3.0 |
| Pen Resolution | 5080 LPI |
| Tilt Support | 60 degree |
| Sensing Height | 10mm |
| Report Rate | Wired: 300PPS; Bluetooth:133PPS |
| Automatic Sleep | 15mins |
| Wireless Connectivity | Bluetooth 5.0 |
| Communication Distance | 5-10m(as per surroundings) |
| Battery Life | About 24hrs |
| Charge Time | 5V 1A:About 2.5hrs; 5V 0.5A:About 5hrs |
| Battery Capacity | 1300mAh |
| OS Compatibility | Windows, macOS, Android, ChromeOS, Linux |
| Inspiroy Frego S Dimension: | 220 x 165.7x 8 mm |
Instock
There are no reviews yet.